Co dělat v důchodu září?

Léto se často nese v duchu výletů a volnočasových aktivit. Ani v září se ale v naší zemi nebudete nudit.

Jídlo, jídlo a zase jídlo

První zářijový víkend se nese v duchu food festivalů. Nejchutnější festival jídla a pití na Moravě můžete navštívit o víkendu 3. a 4. září v Sadu Svobody Zlín (u zámku). Těšit se můžete na lokální gastronomie, gastroshow i řadu doprovodných akcí za účasti známých osobností z oblasti gastronomie. V Praze pak se pak o stejném víkendu můžete vydat do zahrad Trojského zámku. V zahradě budou rozprostřeny desítky stánků plných kuchařů známých luxusních restaurací i nadšenců z menších kuchyní. Každá restaurace představí své degustační menu, aby návštěvníkům zprostředkovala nejlepší zážitek z jejich kuchyně. Akce je spojena s bohatým doprovodným programem a vše se nese v duchu uvolněné atmosféry.

V jihomoravské metropoli se pak na sobotu 11. září chystá v areálu koupaliště Riviéra unikátní akce. Nese název Chillibraní. Na tomto festivalu se bude vařit jídlo s chilli, ochutnávat, předhánět se, kdo vydrží větší ostrost. Součástí bude spousta stánků s kořeními a dobrůtkami, které jsou nějakým způsobem s chilli spjaty. Akce pro gurmány a pro všechny, kteří rádi vaří.

Vlastimil Vondruška

Jáchymovští démoni, tak se jmenuje nová kniha historika Vlastimila Vondrušky, oblíbeného spisovatele historických detektivních příběhů a románů. Koho láká osobně se s autorem setkat, má možnost přijít přímo na křest této knižní novinky, který se koná 9. září ve dvoraně zámku v Ostrově nad Ohří od 17 hodin a na sobotu 10.září je pak připravena beseda a setkání se čtenáři v jáchymovském Lázeňském domě Běhounek od 14 hodin.

Vinobraní

K září neodmyslitelně patří vinobraní, a tak 17. září můžete navštívit tradiční roudnické vinobraní spojené s výstavou historických vozidel. A v termínu 18. a 19. září vinobraní v Mělníku či v Praze. Ať si vyberete kterékoli, bude se na co těšit.

Svatováclavské slavnosti

Po celé české republice se budou konat svatováclavské slavnosti. Zmínit můžeme například ty v Jindřichově Hradci, které proběhnou dne 24. září na náměstí Míru. Těšit se můžete na příjemné posezení s koštem vína různých vinařů, burčák a různorodé občerstvení k pivu i vínu. Chybět nebude ani tradiční český jarmark s ukázkou rukodělných řemesel a možností degustace tradičních pochutin.

Kam ještě?

Budete-li v září Karlových Varech, nenechte si ujít největší výstavu medvědů v ČR, která probíhá ve Vánočním domě v Karlových Varech. Nainstalován je i MÉĎABOX, kam mohou děti přinést svého již vysloužilého medvídka. Ten bude případně opraven a rozšíří sbírku, která bude žít ve Vánočním domě…

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text