Hřiště pro seniory

Tak, kdo si v tomto momentě posunul brýle na nose, aby se ujistil, že vidí dobře a nepokouší se o něj fata morgána, nepochybně ho napadla asociace na hřiště pro děti. S dětmi to v tomto případě ale nemá nic společného, i když na speciální hřiště pro seniory samozřejmě sebou svá vnoučata vzít klidně můžeme.

Nápad vznikl poměrně nedávno a vychází hlavně z potřeb klidného zázemí pro seniory. V parcích, kde v současnosti okupuje lavičky spoustu jiných zájmových skupin, totiž dnes mnoho klidu najít nelze.

Na hřištích bude zajištěno nejen klidné prostředí, ale i možnost realizace zdraví prospěšných sportovních aktivit odpovídajících věku. Takže si každý bude moci vyzkoušet optimální způsob aktivní relaxace a zároveň se seznámit s dalšími důchodci, kteří rádi zkusí něco nového.

Potřebné zázemí vyrůstá již v několika městech a slaví poměrně úspěch. Vzhledem k tomu, že pro mladé a děti je dnes ve městech mnoha různého vyžití, vznikající zázemí pro seniory, kterých bude v budoucnu stále přibývat, představuje nepochybně moderní krok vpřed.

A kdo při čtení názvu naopak nostalgicky zavzpomínal na překlápěcí houpačky pro dvě osoby, nebo tradiční prolézačky, možná, že se jeho vzpomínka bude mít možnost ještě zhmotnit. Hřiště jsou většinou poměrně otevřená návrhům těch, pro které jsou určeny, takže co se týká vybavení, provozovatelé se rádi nechají inspirovat.

 

ZP

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text