Inspirujte se mladistvou módou i po padesátce

Časy, kdy sotva překročíme hranici důchodu, nebo dokonce padesátky, a začneme se oblékat výhradně usedle, jsou naštěstí dávno pryč. Zatímco dříve člověk na vesnici potkal babičky pouze v tradičním šátku zavázaném pod bradou a v zástěře, dnes už jsou podobná setkání spíše zajímavým závanem nostalgie.

Dříve to také s možnostmi, co se týká módy pro starší ročníky, nebylo nijak valné, ať už co se týká pohodlí, kvality materiálů, tak atraktivního vzhledu. Dnes naopak i babičky inspirované nejen módními ikonami a hvězdami showbusinessu, sahají po stále nápaditějších modelech. Ne, že by hned každá babička chtěla být jako Tina Turner, ale vzdát se osobitosti kvůli věku by byla určitě škoda.

A tak se setkáme s babičkami v minisukních a slušivých punčochách nebo elasťácích, rafinovaně střižených šatech, riflích nebo moderních tunikách. Doma také už nevévodí zástěry, ale spíše pohodlné oblečení lehce sportovního rázu, které se hodí, jak na procházku s domácím mazlíčkem, tak pro domácí práce nebo odpolední pohodu při televizi.

Co je naopak nestárnoucím doplňkem, který oceníme zvlášť v létě, je lehký módní klobouček, který se hodí jako ochrana proti slunci i větru. Ozdobíme s ním model elegantního rázu, ale vytvořit se s ním dá i zajímavá kombinace třeba s rozevlátou kalhotovou sukní, nebo některými kalhotami střiženými podle aktuálních trendů, které jsou k dispozici v různých velikostech.

ZP

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text