Jak si najít práci v pozdním věku

V dnešní době, kdy se odchod do důchodu stále prodlužuje, může být někdy obtížné udržet si práci. Zaměstnavatelé hledají stále nové a mladé zaměstnance a není proto nic divného na tom, že lidé, kteří ve firmě pracovali po mnoho let, najednou přijdou o práci, neboť již nesplňují daná očekávání zaměstnavatele. 

Pokud již přijdeme o práci, je vždy nutné si zachovat chladnout hlavu. Můžeme se podívat na různé servery, nabízející práci. Pokud jsme pracovali jako ekonom, nebo máme odborné vzdělání, nemělo by být pro nás tak těžké si najít nějakou práci. Stále jsou zde společnosti, hledající lidi se zkušenostmi v oboru, ať již pro vedoucí pozice, nebo jako odborný dozor při výrobě.

Velký zájem je o lidi s odborným vzděláním. Stále více na trhu ubývá zájemců vykonávat různé druhy práce, ať již se jedná o automechaniky, zedníky, soustružníky, nebo třeba tesaře.  Většina těchto odvětví stále potřebuje nové lidi, kterých je však nedostatek. K nalezení lepší práce nám mohou také dopomoci větší města, ve kterých je vždy situováno nejvíce pracovních nabídek.  Pokud bydlíme poblíž velkých měst, jako je Praha, Brno, Zlín, Ostrava nebo Olomouc, máme poměrně velmi vysokou šanci, že se nám podaří si nějakou práci najít. Častým problémem lidí bývá, že odmítají cestovat za prací a snaží se nalézt práci v jejich městě nebo jeho nejbližším okolí. Právě proto je také mnoho lidí nezaměstnaných, neboť nechtějí využívat velmi kvalitní sítě autobusové a vlakové dopravy, která je v našem státu rozvinuta.

Ženy, které mají dobré zkušenosti s vedením domácnosti, mohou zkusit hledat místo chůvy dětí, nebo například nabídnout žehlení a praní pro lidi z okolí, kterým tak mohou ušetřit jejich čas a zároveň si tak mohou něco přivydělat.  Nejlepším způsobem přivýdělku je zažádat si o živnostenský list, díky kterému můžete vykonávat různorodou práci, aniž byste museli u nějaké firmy žádat o zaměstnání .

Další možností je také nabízet doučování pro děti ze základních a středních škol – zejména, pokud máme nejlépe vysokoškolské vzdělání. Je zde mnoho studentů, kteří potřebují pomoci s probíranou látkou, nebo třeba připravit na chystanou písemnou práci. Mnoho rodičů rádo uvítá možnost, že mohou svému dítěti dopřát další a kvalitnější vzdělání, zejména pokud máte s podobnými věcmi nějakou vlastní zkušenost.

Autor: Michal Hromek

 

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text