Jak si poradit s únikem moči na cestách?

Přesto, že inkontinence postihuje převážnou část ženského pokolení po šedesátce, je brána jako tabu. Mnozí o inkontinenci nemluví, stydí se za to a než by se někomu svěřili, raději se zdržují jen v okolí domovů a říkají, jak se jim cestovat nechce a jak je všude dobře, ale doma nejlíp. Jak s inkontinencí bojovat, abyste se konečně mohli vydat na výlet?

Pokud jste o úniku moči zatím neřekli nikomu, ani svému lékaři, odhoďte stud a vydejte se za pomocí. Lékař může stanovit léčbu s minimalizovat únik, v některých případech dokonce i odstranit.

V případě, že nedojte k odstranění, ale jen k minimalizaci, vydejte se do lékárny a nakupte si inkontinenční pomůcky Na výběr je hned z několika výrobků. Od urologických vložek, natahovacích či plenkových kalhotek, po hygienické podložky. Dnes se už není třeba bát, že by tyto výrobky váš problém prozradily. Dnešní materiály jsou natolik absorpční, že se dokonale schovají pod jakékoli oblečení.

Když se vybavíte těmito pomůckami, můžete směle vyrazit na výlet či na dovolenou. Zde je několik rad.

Jak při cestování s únikem moči cestovat? 

Před každou cestou si zajděte na toaletu, a to i v případě, že máte pocit, že nepotřebujete.

Ať už pojedete autem či autobusem, zkuste se domluvit na častějších zastávkách.

Přesto, že si pravidelné zastávky naplánujete, přesto použijte alespoň inkontinenční vložku. Díky ní budete v psychické pohodě.

To, že máte tyto potíže, neznamená, že nemůžete pít, naopak, v žádném případě se neomezujte. I když močopudnou kávu byste na cestách omezit měli a stejně tak i alkohol. Pijte pravidelně po menších dávkách. Mimo pití na cestách nezapomínejte ani na stravu, vyvarujte se močopudným potravinám.

Sandra Špačková

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text