Jak zmírnit projevy ekzému a lupénky

Atopický ekzém a lupénka neboli psoriáza jsou nepříjemná kožní onemocnění, kterými jen v České republice trpí stovky tisíc lidí po celý život. Naštěstí armády vědců neustále vyvíjí nové, účinnější metody léčby a pacienti mohou své pozitivní zkušenosti díky internetu rychle sdílet.

Ekzém i lupénka vyžadují kromě lékařských programů na míru a úpravy životního stylu také každodenní promazávání pokožky. A právě v této oblasti jsme se nedávno dočkali průlomu.

Praktický přípravek Epaderm krátce po svém vstupu na trh natolik nadchl šestitisícové sdružení britských lékárníků, že ho vyhlásilo Výrobkem roku.

Epaderm představuje úplné ošetření kůže pomocí krému, emoliencia, přísady do koupele a mycího prostředku ve dvou produktech, které jsou složeny pouze ze žlutého, měkkého a tekutého parafinu, emulzního vosku, chlorocresolu, purifikované vody a glycerinu. Epaderm Cream a Ointment tedy neobsahují parabeny, barviva ani parfémy.

Opět se prokázalo, že v jednoduchosti je síla. Epaderm efektivně pomáhá pacientům všech věkových kategorií včetně kojenců a dětí, a to tím, že vytváří bariéru k udržení správné vlhkosti pokožky.

 

Péče o postiženou kůži

Je prokázáno, že kvalitní zvlhčující přípravky dokážou i u vážnějších kožních nemocí zajistit stav bez příznaků. Proto je NICE (National Institute for Health and Clinical Excellence) doporučuje jako první volbu při léčbě atopického ekzému.

Krémem Epaderm je třeba denně promazávat suchou kůži, nejlépe bezprostředně po umytí, ale používá se i k šetrnému čištění pleti. Emoliencium Epaderm 3 v 1 vzniklo na popud dermatologů a aplikuje se přímo na kůži, jako čisticí prostředek a přísada do koupele.

Prevence ekzému

Atopický ekzém, kterým u nás trpí 800 tisíc lidí, především děti do čtyř let, sice neohrožuje život, ale negativně ovlivňuje jeho kvalitu. Proto se mu snaží předejít už nastávající maminky. Genetickou dispozici sice nezmění, ale mohou ve druhé polovině těhotenství a při kojení (co nejdelším) vynechat ve stravě alergeny jako ryby, vejce a ořechy, u dětí pak vaječný bílek až do jednoho roku věku. V okolí dítěte je důležité omezit prašnost, nekouřit, a dbát na jeho celkovou pohodu.

Prevence lupénky

Psychická zátěž, stres a snížená imunita jsou kromě genetiky také spouštěče lupénky, nebo se podílí na jejím aktuálním zhoršení. Pomoci může sport, jóga, meditace a klíčové je i udržování optimální hmotnosti, snížení cholesterolu, nekuřáctví a jen mírná konzumace alkoholu, nejlépe jeho úplné vyřazení.

foto: freeimages.com/Tulay Palaz

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text