Kdy jindy na dovolenou než v důchodu?

To že je stáří a důchod skvělé období pro dohánění toho, na co nebyl celý život čas a často ani peníze konečně pochopily i cestovní kanceláře. Tak se konečně začaly orientovat i na aktivní seniory a v katalogových nabídkách můžeme najít celou řadu zajímavých dovolených.

Podle Asociace cestovních kanceláří ČR zaznamenali turisté ve věku 50+ za poslední roky prudký nárůst, a to z 15 procent celkového počtu klientů na 32 procent u poznávacích zájezdů. U pobytových zájezdů to bylo z 13 procent na 22 procent.

Senioři jsou se tak stali jedním z nejzajímavějších segmentů v oblasti cestovního ruchu. Je to vlastně logické, vzhledem k postupnému stárnutí populace bude mít jeho význam do budoucna spíše narůstající tendence. U této cílové skupiny dochází ke změnám životního stylu a tedy i k výraznému posunu v  nárocích na trávení volného času, který je čím dál častěji spojený právě s dovolenou v zahraničí.

Proto se čím dál více objevují zájezdy šité na míru. Největší poptávka seniorů je po kvalitních bezbariérových hotelích, možnosti celodenního stravování, pořádání výletů jejichž součástí je i český průvodce a pevný itinerář cesty.

Na své cesty za poznáním světa vyrážejí spíše na konci sezóny. Důvod je nasnadě. Levnější služby, příznivější teploty a méně turistů.

Agentury zároveň připravují pro dříve narozené speciální nabídky. Objevují se tak zájezdy s kombinovanou dopravou – pro cestu tam autokarem a lodí, pro cestu zpět letadlem.

Stále častěji bývá klientům starším 50 let nabízena sleva. Nebo se jim alespoň vychází vstříc v případě, že se rozhodnou cestovat sami. Podporují je tak sníženými příplatky za ubytování v jednolůžkových pokojích.

V nabídkách cestovních kanceláří můžeme naleznout spoustu dalších výhod, jako to, že se dvěma seniory mohou cestovat dvě děti zdarma – a vy tak můžete vyrazit na levnou dovolenou s vnoučaty. Dále bývají seniorům nabízeny v cílové destinaci wellnessy a masáže zdarma či za zvýhodněné ceny.

A co vy, také využíváte svého věku a vyrážíte za hranice naší země?

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text