Láska kvete v každém věku, kde ji najít?

O tom, že láska kvete v každém věku není třeba polemizovat. Ale láska a partnerský vztah vypadá jinak, když je nám dvacet, čtyřicet nebo třeba šedesát. Zatímco mladí zakládají rodiny, staví domy a zasazují stromy, senioři již mají toto všechno za sebou.

V době, kdy se seznamují s novým partnerem jsou již často prarodiče a neřeší starosti mladých. V pokročilejším věku se potkávají dva vyzrálí lidé, se svou historií. Ať již patříte mezi ty, kdo si sebou nesou břímě neúspěšných vztahů, nebo zda prožíváte bolest po ztrátě svého partnera, pamatujte, že i senioři mají nárok na lásku.

Kde potkat novou lásku?

Starší muž či žena se obvykle nespokojí s každým partnerem, který je přiměřeného věku a je sám. Psychologové se shodují, že i když si to sami senioři nepřipouštějí, mnohdy jde o lidi, kteří mají na nového partnera docela vysoké nároky.

Přiznejte si své potřeby a požadavky a teprve poté se začněte seznamovat.

Seznámení v pozdějším věku nejvíce nahrávají podobné či společné zájmy. Někdy je to zájem o zvířata, historii, jindy o sport či o cestování.

Pokud k sobě chcete partnera, který bude mít stejné zájmy, přihlaste se do tématické skupiny. Zdaleka neplatí, že zájmové kroužky jsou pro děti. Pokud hledáte někoho, kdo bude rád cestovat či byste rádi navázali vztah někde v zahraničí, neváhejte, vyberte si tu nejlepší nabídku od Czech Airlines a vycestujte.

V případě, že vás cestování neláká, požádejte vnoučata nebo přátelé o pomoc, aby vám pomohli s internetovou seznamkou. Dnes se i život seniorů, přesouvá na internet a není žádnou hanbou hledat partnera právě jeho prostřednictvím.

Ženy chtějí volný vztah, muži se chtějí ženit

Na začátku vztahu buďte upřímní, jen tak dokážete předejít případným pozdějším nepříjemnostem. Třeba, že vy budete chtít jen společenský vztah, zatímco váš protějšek bude chtít do chomoutu. Průzkumy psychologů ukázaly, že ženy – seniorky bývají ty, které hledají spíše volnější milenecko-společenský vztah, plný kaváren a divadel, a muži – senioři bývají ti, kteří se chtějí ženit. Důvod je jednoduchý, muži často na stará kolena hledají ženu, se kterou budou moct  trávit stáří v klidu a která jim navaří a napeče.

Ať již hledáte partnera na vážný vztah nebo jen na příležitostná setkání, nezapomínejte, že i ve vyšším věku si zasloužíte lásku, dopřejte si ji.

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text