Myšlenkami ke kráse a zdraví

Nadpis zní možná trochu překvapivě, protože v obecném povědomí se vědci, učitelky nebo vůbec všichni, které se živí především svými myšlenkovými pochody, zafixovali jako samorosti či šedé myšky, kteří spíše než krásou oslňují vědomostmi.

Nicméně myšlení, které v tomto případě máme na mysli, netkví v encyklopedických znalostech, ale spíše ve znalostech toho, jak fungují naše myšlenky, a jak nám pomáhají utvářet realitu, stejně tak jako mají vliv na naše zdraví a náš vzhled.

Touto problematikou se v současnosti zabývá alternativní medicína, couching, holistická medicína, ale třeba i některé obory psychoterapie. To, jak se cítí naše duše, se totiž odráží i navenek. Proto, pokud chceme zkrásnět, nebo vylepšit nalomené zdraví, nejlépe uděláme, pokud se zaměříme i na to, jakými myšlenkami se zabýváme.

Průkopnicí je v této oblasti například Luise L.Hay, která ve svých knihách líčí například spojení konkrétních myšlenek a jednotlivých nemocí. Podle ní podstata všech nemocí, nebo vad na kráse, tkví v neschopnosti odpustit, odporu, strachu a sebenenávisti. Prakticky je to tak, že máme určitý myšlenkový návyk, který nám prostě nesvědčí.

A začít s myšlenkovým úklidem můžeme klidně hned. Stačí se zamyslet, zda to, na co teď myslíme, bylo negativní či pozitivní. Sami ostatně nejlépe víme, které myšlenky nám nedělají dobře, stejně jako rozpoznáme myšleny, které nás naplňují radostí a optimismem.

ZP

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text