Nohy v teple – tipy, jak zatočit se studenými nohy

Trpíte u dolních končetin neustále pocitem zimy a chladu? Děsíte se každý rok chladných zimních měsíců? Problémem budou studené nohy, za jejichž vznikem může být řada příčin. Pokud se chcete zbavit neustále studených nohou, pak čtěte dále. Ideální volbou jsou vyhřívané bačkory, které disponují mnohými přednostmi.

Příčiny studených nohou

Příčin studených nohou může být několik. Nejčastěji bývá tento problém způsoben špatným prokrvováním nohou, zejména během chladného zimního období. Lidé se špatným prokrvováním musí dbát především na to, aby nohy byly neustále v suchu a teple. Jejich chodidla totiž snadno prochladnou a chlad se pak šíří skrze celé tělo.

Dalšími příčinami chladných neprokrvujících se končetin mohou být porucha nervového systému, nebo obyčejný stres.

Řešení problému studených nohou

Abyste se zbavili studených nohou, nepomohou vám žádné vrstvy dalšího oblečení. Nápravu musíte udělat u dolních končetin a to tak, že jim zajistíte dostatečné prohřátí. K tomu vám mohou dopomoci různé možnosti.

Možnosti zahřátí nohou

Existuje několik možností, jak dostatečně zahřát nohy. Klasickou pomocí bývá horká koupel nohou, díky které se rozproudí krev a nohy se prokrví. Bohužel díky koupeli zahřátí nohou netrvá tak dlouho, jak by studené nohy potřebovaly. Další možností je masáž, střídavá sprcha nohou teplou a studenou vodou nebo vyhřívané bačkory.

Elektrické vyhřívané bačkory

Tyto bačkory jsou velice šikovným a užitečným pomocníkem, Uvnitř bačkor je zabudované topné tělísko, které celou botu dostatečně vyhřeje.

Výhody vyhřívaných bačkor:
  • pocit tepla a pohodlí
  • příjemná relaxace a uvolnění nohou
  • podpora cirkulace krve
  • příjemné na dotek
  • vhodné pro chladnější i vlhké dny

Jejich velkou předností také je, že se tyto papuče mohou prát v pračce. A během používání si můžete u bačkor dle sebe navolit různé stupně teploty.

Pro koho jsou vyhřívané bačkory vhodné?

Vyhřívané papuče jsou vhodné pro každého. Nejčastěji je však používají lidé, kteří trpí na neprokrvené, studené nohy, což bývají především vyšší lidé. U těch má totiž krev více práce dostat se do chodidel a konečků prstů. Dále studené nohy postihují více ženy než muže a ještě více ženy, které jsou hubené nebo ženy kuřačky.

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text