Ortopedické matrace uleví od bolestí zad a kloubů

Je všeobecně známo, že problémy se zády má více než polovina seniorů. Ovšem nemyslete si, nevyhýbá se ani mladým lidem – bolestivostí zad či kloubů ve skutečnosti trpí až 49% populace. Ať už jsou způsobeny úrazem, nemocí či špatným držením těla, užitečným pomocníkem je ortopedická matrace.

Jejím cílem je správně rozložit tlak těla

Určitě to znáte: když už v noci konečně zaberete, za chvíli se opět vzbudíte, protože se potřebujete přetočit. Ráno pak máte pocit, že jste snad ani nespali. Noční neklid a časté přetáčení je totiž následkem nesprávného tlakového zatížení.

 • K odstranění těchto problémů byly vyvinuty matrace s ortopedickými vlastnostmi, které rovnoměrně rozloží tlak těla a uleví od bolestí zad a kloubů.
 • Také podporují krevní oběh a zejména u starších lidí přispívají ke zmenšení otoků kotníků.

Luxusní matrace Curem C2 Spirit je ve své kategorii bestsellerem.

Zázračné anatomické zóny

Ortopedická matrace je rozdělena do tzv. anatomických zón – většinou jich najdeme 3, 5, 7 nebo u dražších matrací i více. Pouhým okem je na matraci jen stěží rozeznáte, ovšem když si na ni lehnete, poznáte je spolehlivě.

 • Anatomické zóny jsou změkčená místa, která efektivně podpoří svaly hlavy a krku, šíje a krční páteře, ramen a dolní části zad a pánve.

Páteři, kloubům a zádovým svalům se výrazně uleví a zregenerují se, především spáváte-li rádi na boku.

Ortopedická matrace Family Grand se 7-zónovou profilací

Jak vybrat ortopedickou matraci?

Půjdete-li do obchodu a budete se ptát po matracích s ortopedickými vlastnostmi, pravděpodobně vám obsluha představí mnoho modelů nejrůznějších matrací. Vy se zaměřte na matrace vyrobené z kombinace studených a líných pěn.

 • Studená pěna tvoří jádro a dodává matraci typickou pružnost a elasticitu.
 • Línou (jinak řečeno také viscoelastickou nebo paměťovou) pěnu najdete na ložné ploše matrace. Po zahřátí se dokáže dokonale přizpůsobit jednotlivým křivkám lidského těla, příjemně se do ní zaboříte a vaše klouby a svaly si odpočinou.

Při výběru matrace věnujte dostatek pozornosti také její výšce, podstatně si tak můžete usnadnit vstávání.  Spánek na ortopedické matraci vám přinese zdravý a klidný spánek bez ranního svalového napětí.

 

2 Komentářů to “Ortopedické matrace uleví od bolestí zad a kloubů”

 1. roxy napsal:

  Ja osobne odporúčam poradenstvo pri kúpe matraca. Pre kazdeho sadne iný matrac, nezabúdajme tiež na hmostnosť matraca , ak ma nieco obsahovat kvalitny material tak ten aj nieco vazi.

 2. Jiří napsal:

  Taky doporučuji nejprve něco přečíst a pak si nechat klidně poradit něco i od odborníka.

Reagujte

Text