Péřové peřiny nemusíte vyhazovat – zrenovujte je

Nedáte dopustit na staré poctivé péřové peřiny, ačkoli vás rodina lanaří k jejich vyhození? Argumentují tím, že peřiny zapáchají a nebyly již roky upraveny?

Pak vězte, že se jich hned vzdávat nemusíte. Lze je totiž poměrně dobře zrenovovat.

Rozhodně se nepouštějte do jejich rozpárání a probírání. Na trhu existuje spousta firem, kde je vám vyčistí.

V solidních čistírnách vám dokáží ještě před zaplacením zdarma říct, zda vaše přikrývky jsou schopny dalšího použití, či zda je peří v nich natolik špatné, že byste přeci jen měli posoudit jejich výměnu.

Jak probírá renovace peřin?

Renovace spočívá v rozpárání původního povlaku, vyčištění peří a jeho vložení do nové látky. Při této příležitosti lze upravit podle přání množství náplně, ubrat nebo doplnit peří. Přikrývky se vyplatí také prošít v ploše, aby se peří nepřesýpalo. Renovací tak lze získat moderní přikrývku nebo polštář, které na konci budou jako nové.

 

Při výběru firmy si dejte pozor

Jako je tomu v mnoha odvětvích, i tady můžete narazit na společnosti, které zákazníky klamou, a to nejčastěji v uváděných cenách.

Věnujte pozornost zjištění skutečné ceny a vyvarujte se nepříjemného překvapení z navýšené částky. Ptejte se, zda je konečná cena skládá z všech konaných položek (párání, nový sypek, čištění peří, ušití výrobku apod.).

Pokud nebudete s výsledkem spokojeni, pak vězte, že se na renovaci péřového výrobku vztahuje tříměsíční zákonná záruční lhůta (pokud tedy není smluvně sjednáno jinak – opět si dávejte pozor).

Proč peřiny neprat?

Při praní péřového výrobku totiž podstupujete celou řadu rizik:

  • Výrobek není rozpárán a tedy nelze posoudit kvalitu peří a zvolit optimální technologii čištění.
  • Používáním péřového výrobku vzniká odpad v podobě úlomků peří a prachu. Při praní včetně sypkoviny zůstává tento odpad uvnitř výrobku a není odstraněn.
  • Přirozená mastnota z peří může při praní vytvořit na sypkovině neodstranitelné skvrny.
  • Při praní celého výrobku jsou vyšší nároky na závěrečné sušení. Pokud není peří důkladně vysušeno, tvoří se cucky peří a zbylá vlhkost může způsobit vznik plísní.

1 Komentář to “Péřové peřiny nemusíte vyhazovat – zrenovujte je”

  1. Čistírna peří Mareš napsal:

    Hezký článek :)

Reagujte

Text