Power Plate zlepšuje chůzi po úrazu míchy

Úraz míchy je poškození bílé nebo šedé hmoty míšní, která slouží pro přenášení signálu do a z mozku. Jedním z následků úrazu míchy bývá ztráta schopnosti chůze, která však v případě, že nedošlo k úplnému přerušení míchy, může být znovu obnovena.

Jedním z nástrojů, jak schopnosti chůze opět nabýt, je cvičení na Power Plate. Prvotní překážkou pro znovunabytí schopnosti chůze je obvykle svalová slabost a poškození vnímání, které schopnost chůze omezují. Rehabilitace se tak zaměřuje též na odstranění těchto překážek, nikoliv jen na samotný nácvik chůze.

Pilotní studie se věnovala zkoumání účinků pravidelného cvičení na Power Plate a přinesla velmi dobré výsledky. Na základě sledování sedmnácti účastníků po úrazu míchy, kteří se věnovali pravidelně v rámci rehabilitace cvičení na Power Plate. Bylo zjištěno, že toto cvičení může vést ke zlepšení chůze pacientů.

Navíc tato pravidelná aktivita přispěla i ke zlepšení hybnosti a větší rychlosti kroků. Po dvanácti cvičeních na zařízení Power Plate byl zjištěn nárůst kadence, délky kroku a také vnitřní koordinace končetin.

Osoby, které po úrazu byli schopné postavit se ze sedu a zůstat stát alespoň po dobu jedné minuty, díky cvičení zvýšili rychlost chůze následkem zvýšené kadence chůze i délkou kroku, jak u silnější, tak slabší končetiny.

Všechny zásadní parametry pro zlepšení chůze tak vykazovaly významný nárůst hodnot, proto lze toto cvičení pacientům po úraze míchy jednoznačně doporučit jako jeden z nástrojů, jak nabýt rychleji schopnosti chůze.

1 Komentář to “Power Plate zlepšuje chůzi po úrazu míchy”

  1. Fojtíková napsal:

    Dobrý večer,dcera 12 let ,lyže uraz páteře 15.11.2015

Reagujte

Text