Předvánoční úklid – jak na něj?

Za chvíli jsou tu Vánoce a mnoho lidí přemýšlí už nad předvánočním úklidem. Tento článek Vám poradí, jak letošní úklid stihnout bez stresu a zbytečného trápení, jak postupovat krok za krokem a na co nezapomenout.

Předvánoční úklid není jako každý jiný, je potřeba uklidit všechno v domácnosti a udělat to pořádně. Při tomto úklidu byste tedy neměli zapomínat na činnosti jako důkladné mytí oken, čištění koberců, sedaček, kuchyně, koupelny i dalších místností. V případě potřeby si na vánoční úklid vymezte dostatek času.

Úklid kuchyně

S úklidem nejdříve začněte v kuchyni, neboť se jedná o srdce celého domova. Při úklidu nejprve postupujte jako u běžného úklidu. Zaměřte se na kuchyňskou linku, kterou vykliďte a pořádně umyjte. I když se jedná o uzavřený prostor, tak i v něm se usazují různé nečistoty a prach. Sáhněte proto po kvalitní houbičce, která dostane špínu i z méně dostupných míst.

Úklid koupelny

Koupelna patří vedle kuchyně k velice náročným místnostem pro uklízení. Při úklidu se konkrétně zaměřte na vanu či sprchový kout, umyvadlo, všechny regály, dlaždičky a toaletu. Pro úklid jsou důležité různé desinfekční a čisticí prostředky, které perfektně odstraní koupelnovou špínu a veškeré bakterie.

Úklid celého bytu

Při úklidu celého bytu nezapomínejte na prach, okna a podlahy. Prach setřete ze všech míst, tedy jak z těch dobře dostupných, tak i z méně dostupných, jako jsou skříně a další prostory. Co se týč podlah, pokud máte doma koberce, všechny je důkladně vyluxujte. V případě podlah použijte kvalitní mop na vytírání. U mytí oken postupujte tak, že nejprve omyjete rámy, vnitřní parapet a na konec si necháte skleněné výplně.

Důležití pomocníci při úklidu

Dříve bylo uklízení daleko větší dřina, než je tomu dnes. Je to pro to, že v dřívějších dobách neměli k dispozici tolik úklidových i čisticích pomocníků, které my bereme jako normální běžnou výbavu. Během úklidu se neobejdete bez vysavače, prachovky, utěrky, mop a účinné čisticí a desinfekční prostředky.

Pořízení kvalitního vysavače

Při vánočním uklízení se neobejdete bez nejdůležitějšího pomocníka a tím je vysavač. Pokud máte doma starý vysavač, začněte koukat po novém výkonném stroji. V dnešní době si můžete vybrat z několika typů vysavačů. Vhodné jsou např. Vorwerk vysavače, které jsou jak kvalitní, tak i spolehlivé.

Náš tip na vysavač

Naším tipem  pro koupi nového vysavače je Vorwerk Kobold VK 150. Jedná se o unikátní vysavač, který Vám pomůže s řadou problémů. Dokáže si poradit se všemi povrchy, méně dostupnými místy i nepořádek po domácích mazlíčcích. Vysavač od značky Vorwerk je možné použít na koberce i pevné podlahy, matrace a sedací soupravy.

Další výhody:
  • automatická regulace sacího výkonu
  • vysoký výkon vysavače
  • úspora energií
  • malá hmotnost (4 kg)
  • skladnost a ovladatelnost
  • vhodný pro alergiky

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text