Proti bolestem kloubů

Osteoarthróza (OA) patří mezi nejčastější kloubní onemocnění. Obvykle se jedná o degenerativní onemocnění kloubů v důsledku opotřebení, na kterém se spolupodílí soubor degeneračních a zánětlivých pochodů, jež postihují tuhé části kloubů. Základním symptomem tohoto onemocnění je bolest kloubů. Pohybovému aparátu bychom tak měli věnovat kvalitní péči dávno před tím, než ucítíme první známky poškození či bolesti.

Osteoartróza postihuje podle posledních odhadů až 12 procent populace. Riziko onemocnění silně stoupá s věkem. Ve skupině nad 65 let je postiženo již 60–85 procent lidí. Mezi další častá onemocnění patří i artritida, která postihuje zhruba 1 procento obyvatelstva. Artróza postihuje nejčastěji klouby kolen a kyčlí, výjimkou však nejsou ani drobné klouby prstů nebo meziobratlové klouby páteře. Nepříjemnost obou nemocí spočívá především ve zhoršení kvality života všech pacientů. Rozvoj onemocnění vede k destrukci chrupavky, k rozpadu kloubních buněk a rozvoji zánětlivého onemocnění kloubů a kloubního pouzdra. Jako doprovodní znaky se často objevují bolesti, otékání a snížená pohyblivostí kloubů.

Léčba osteoartrózy spočívá v komplexním řešení, tedy nefarmakologickém i farmakologickém postupu. Farmakologická léčba potlačuje zánět a bolest kloubů (nesteroidní antirevmatika, například ibuprofen). U léků je však nutné počítat se sice efektivním, ale omezeným působením pouze na bolest kloubů a zánět, a také s výskytem možných vedlejších účinků (nejčastěji poškození žaludeční sliznice).

Další možností jsou pak léky nebo doplňky stravy pro “výživu” kloubů ze skupiny SYSADOA, které obsahují látky obsažené v samotné chrupavce (glukosamin a chondroitin sulfát), jejichž zvýšeným příjmem tělu dodáváme stavební kameny pro obnovu chrupavky. Výsledný efekt ale závisí na délce užívání a především kvalitě přípravku.

Novinkou mezi doplňky stravy je Celadrin™. Patentovaný komplex látek, které fungují na zcela jiném principu než glukosamin a chondroitin sulfát. Celadrin™ je inovativní, zcela přírodní substance, která byla vyvinuta na základě patentovaného procesu esterifikace olejů.

Koupit >>

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text