Sex i v pozdějším věku? Proč ne…

I když sex už dávno není tabuizované téma a mluví se o něm více než kdy jindy, stále je poměrně málo probíranou problematikou sex v seniorském věku. Co byste o něm měli vědět?

Sex v pozdějším věku

V padesáti, šedesáti, sedmdesáti i osmdesáti letech se lidé oddávají sexu. Nezáleží na věku, ale na konkrétním páru.

Pravdou sice je, že s věkem klesá i sexuální apetit, ale rozhodně to neznamená, že by starší lidé nesouložili. Někteří sice ne, ale pravidlem to není. A kdy lidé tedy končí se sexem? Nelze to říci jednoznačně, některé páry souloží celý život.

Pohlavní styk postupem věku mění svůj charakter. Nejde už tolik o super výkon, ale spíše o vzájemnou něžnost a intimitu. Neznamená to však, že jde o nějaký „ošizený sex“. Naopak. Mnoho seniorů vypovědělo, že si v pozdějším věku užívají pohlavního styku intenzivněji než dříve. Výhodou sexu v pozdějším věku je, že na „to“ mají senioři dostatek času. Většinou už nežijí tak uspěchaným životem, jako když měli malé děti, chodili do práce atd.

Možné potíže v souvislosti se sexem v pozdějším věku

Seniorský věk sebou nese mnohé zdravotní potíže, ke které by měl každý přihlédnout, plánuje-li sex, zvlášť k potížím, jež mohou mít vliv na průběh pohlavního styku – bolesti kloubů, nedostatečná kapacita plic, problémy se srdíčkem atd. Proděláte-li infarkt či trpíte-li nějakým srdečním onemocněním, měli byste se poradit s lékařem a dbát jeho rad.

Je třeba brát v potaz, že fyzická kondice seniorů se velmi liší. Někdo je plný síly ještě v sedmdesáti, jiní mohou cítit, že jejich fyzické síly odcházejí už mnohem dříve.

Rozdílný je i sexuální apetit. Někdo zkrátka už pozdějším věku nemá chuť na sex a nechce se do toho nutit.

Máte chuť na sex i ve starším věku? Přibližme si dvě základní potíže, které mohou v souvislosti s pohlavním stykem u seniorů vyvstat.

Pro dámy: Problémy s přirozeným vlhnutím

Starší ženy mohou mít potíže s dostatečným tvořením lubrikace, která je pociťována jako vaginální suchost. To může být při pohlavním styku problémem, které vám celé milování pokazí.

Vaginální suchost bývá také zvýšená užíváním některých léků či při různých nemocech.

Nedostatečná vaginální lubrikace se u žen často objevuje už s nástupem menopauzy. To je většině žen kolem čtyřiceti let a v tomto věku je ještě sexuální život běžný.

Naštěstí v současné době se dá dobře nedostatečná lubrikace řešit lubrikačními gely. Koupíte je v drogeriích, ale také si je objednáte prostřednictvím internetu, např. Loveo.

Nevyznáte se v lubrikačních gelech a nevíte, co si přesně pod tímto pojmem představit? Jde o materiál, jenž vytváří tenký film podporující kluzkost. Rozdělujeme je především na gely na vodní, olejové či silikonové bázi. Pro vaše účely budou nejvhodnější lubrikační gely na vodní bázi.

Vaginální suchost se také může projevovat nepříjemnými pocity i mimo oblasti intimního sexu. Pokud vás trápí svědění, pálení či bolesti v intimní partii, poraďte se o léčbě s lékařem.

Pro pány: Problémy s erekcí

Je zřejmé, že s přibývajícím věkem problémy s erekcí přibývají. Avšak nejen s přibývajícími léty. V dnešní době se u mnohých mužů objevují problémy s erekcí už v relativně mladém věku.

Máte-li drobné problémy s erekcí, je možné je řešit vakuovou pumpou či jinými „povzbuzovadly“ (např. afrodiziaky). O jejich používání se však poraďte s lékařem, především máte-li problémy se srdcem či jiné zdravotní komplikace.

Problémy s erekcí (erektilní dysfunkce) se mnohdy dají dobře řešit, jen člověk neví jak na to. Důležité je překonat stud a navštívit lékaře. Někdy je zapotřebí speciální léčby, ale jindy pomůže i změna životního stylu.

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text