Také neustále hledáte brýle? Možná už nemusíte…

Nosíte brýle, ať už na dálku či jen na čtení a také vám připadá, že neustále hledáte brýle? Možná pro vás existuje řešení. Samozřejmě si je třeba nejprve uvědomit, jaké brýle vlastně potřebujete, k jaké činnosti je budete využívat. Právě to, na jaké činnosti je budeme potřebovat, rozhoduje o výběru brýlové korekce.

Častým problémem, s nímž se potýká většina nositelů korekce zraku na dálku i na čtení je nutnost střídání více brýlí. Nejprve si musíte uvědomit, na jakou činnost chcete brýle používat. Díváme-li se spíše do blízka například na čtení, případně zda používáme především takzvanou pracovní vzdálenost jako při vaření, práci na zahrádce nebo u stolu na počítači.

Řešení pro vás mohou být progresivní (možná je znáte spíše pod názvem multifokální) brýlové čočky, které umožňují ostré vidění po celý den. Díky tomu nemusíte neustále brýle střídat. Výhodou těchto čoček je jednoznačně variabilita dioptrií, které se na čočkách mění podle potřeby.

Progresivní brýlové čočky vypadají přirozeně jako čočky klasické a díky tomu zde není rušivý efekt jako můžeme pozorovat u bifokálních čoček, kde je patrný díl do blízka.

Nejedná se o žádnou novinku, ale o ověřenou kvalitu, která prošla v posledních letech velkým vývojem. Díky tomu skýtají rozšířenější zorné pole, snadnější návyk a můžete si je vybrat ve ztenčené a samozabarvovací úprav. To vše znamená, že tyto jedny brýle vám nahradí několik klasických brýlí a vy je tak nemusíte stále hledat.

Zda jsou progresivní brýlové čočky pro vás to pravé, je třeba dobře zvážit a jejich koupi proberte se svým očním optikem či optometristou.

Sandra Š.

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text