Tipy na dárky pro seniory věnované od srdce

Dědečkům a babičkám je mnohdy těžké kupovat dárky. Na otázku, co by si přáli, odpovídají, že mají všechno a touží jen po pevném zdraví. S tím ale nesouhlasí jejich nejbližší okolí – koneckonců chceme seniory potěšit milým a nečekaným dárkem a nechceme přijít na oslavu či návštěvu s prázdnýma rukama. Pokud i vy stojíte před volbou, jaký dárek vybrat babičce a dědečkovi, překvapte je „jedlým dárkem“. Na čem si senioři pochutnají a co jim udělá radost? Máme pro vás výborné tipy!

Darujte něco, co nikdy nezůstane bez povšimnutí

Senioři jsou skupinou obyvatel, která nemá peněz nazbyt. Věci nad rámec jejich rozpočtu jsou pro ně luxusem a jsou v rozpacích, když jim darujete něco drahého. Kvalitním jídlem, pamlsky a dalšími pochutinami je ale nikdy neurazíte a nedostanete je do nepříjemných situací. Naopak – kdo by si rád nezamlsal u televize, u dobré kávy nebo s dorazivší návštěvou? Nejspíš vám trochu vyčiní, že jste za ně neměli utrácet, ale vsadíme se s vámi, že je takový dárek potěší.

Dárky ve významné dny nebo jen tak pro radost

Seniory můžete obdarovat jen tak a poděkovat jim za jejich celoživotní péči nebo jim předat sladké dárky a pochutiny ve výjimečné dny: na Vánoce, narozeniny, jmeniny a různá významná výročí. Nezapomeňte ani na Mezinárodní den seniorů, který připadá na 1. října. Navštivte své rodiče, prarodiče nebo osamocené sousedy, a kromě své společnosti jim dejte něco dobrého. Popovídejte si s nimi, vyslechněte si jejich bolesti a starosti a darujte jim to nejcennější – váš čas.

Sladké dárky rozzáří každý pochmurný den

Nezáleží na tom, jestli chcete dát dárek seniorovi ve své rodině nebo jste zřizovatelem zařízení pro seniory. Prezenty od srdce si zaslouží všichni bez rozdílu. Pokud zvažujete, že babičkám a dědečkům koupíte něco na zub, sáhněte po bonboniérách s pralinkami rozmanitých chutí. Bonboniéry se prodávají v ozdobném balení a obsahují bonbony z výběrové čokolády. Velmi originálně vypadají bonboniéry v plechové kazetě, ale vzhledem zaujmou i pralinky v kartonových krabičkách. Senioři si zamilují bonbony s kapkou alkoholu, příchutí kávy a s ovocným aroma.

Slané dárky skvěle doplní sladké prezenty

Seniory neurazíte ani lahodnými máslovými sušenkami s kousky čokolády či ovoce, kvalitní hořkou čokoládou se značným množstvím antioxidantů nebo luxusně balenými ovocnými pomazánkami. Fantazii se meze nekladou – co takhle udělat z různých pochutin balíček, aby senioři okusili všechny možné dobroty? A nemusíte zůstávat jen u sladkých dárků. Přimíchat do nich můžete slané pochutiny a vytvořit neotřelý mix sladké a slané chuti. Takový dárek navíc vypadá reprezentativně a některé obaly později poslouží jako dózy a krabičky pro cennosti.

Dědečkovi špetku pálivého, babičce něco sladkého

Jestliže přemýšlíte nad dárkem pro dědu, polechtejte jeho chuťové buňky instantní kávou s příchutí irského krému, jemnou paštikou vyrobenou podle tradiční receptury, chilli omáčkou se štiplavým dozvukem, feferonkami plněnými sýrem nebo prvotřídním zeleným čajem. Ani babička nesmí zůstat ošizena. Oblíbí si instantní kávu s příchutí vanilky, bonboniéru ve tvaru knihy, džem slazený hroznovou šťávou, sypaný čaj v plechové dóze i čaj v designově propracované hrající dóze.

Než nakoupíte „jedlé dárky“ seniorům ve své blízkosti, všímejte si toho, co rádi konzumují a co jim zlepšuje náladu. I masožravci budou spokojeni, zvlášť když jim darujete paštiku či terinu. Sladké a slané pochutiny již nemusíte balit do žádných krabiček, neboť jsou uschovány do dárkového balení.

 

foto: pexels

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text