Tísňové linky

Také se s vámi učitelé za vašich mladých let před prázdninami loučili tradičními frázemi o užití si vánočních svátků a nezapomněli přidat pár rad k dobru, jak úplně nezvlčit a především, jak na sebe dávat pozor? Co si budeme povídat, zvlášť na v zimě se úrazům všeho druhu daří.

První pomocA i když už je pro nás vzpomínka na školu jen příjemnou nostalgií, není na škodu připomenout si některé zásady, co se tísňové péče týče. Ideální by samozřejmě bylo zopakovat si základy kurzu první pomoci, ovšem i ti, co tento kurz absolvovali, se často shodnou na tom, že kdyby se k nějaké krizové situaci připletli, zřejmě by se jim všechny poučky rychle vykouřily z hlavy.

Co ovšem můžeme udělat jako zásadní krok pro poskytnutí tísňové péče, je mít sebou telefon a mít ho plně dobitý. Tím není myšleno dobitý, co se týče kreditu, ale dobytí baterie. Stát se může ledacos a právě pomocí mobilního telefonu můžeme poskytnout tísňovou péči nejkvalitněji. Volání je za prvé zdarma, takže se nemusíme bát, že nám uprostřed volání dojde kredit.

Za druhé nás pracovníci na telefonu podle situace navigují ke správným činnostem. Navíc pokud neznáme všechna čísla tísňového volání zpaměti, stačí si pamatovat alespoň jedno – 112, přes které nás přepojí podle potřeby. Chybu neuděláme, ani pokud si pamatujeme jedno ze tří 158 (policie), 150 (hasiči) a 155 (rychlá záchranná služba), v případě potřeby nás mohou přepojit i zde.

ZP

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text