Ve dvou i ve třech se to lépe táhne

Nikdo není rád sám, a to ani v pozdním věku. Vzhledem k tomu, že dnes už se multigenerační bydlení právě nenosí, tak často člověku pomyslně na stará koruna může chybět blízkost větší rodiny, pobíhání dětí, nebo prostě někdo, o koho by bylo možné pečovat a s kým by se sdílela radost.

Občas se sice v novinách či na internetu mihne inzerát ve smyslu – ,,hledáme adoptivní babičku či dědečka“, což může někdy sloužit jako ideální příležitost, pro ty, kteří třeba žijí od vlastních vnoučat daleko, nebo žádné nemají, ale ne vždy to stačí.

Pokud tedy chceme, aby nás doma vždy při příchodu někdo přivítal, nejsnáze toho dosáhneme, když si pořídíme nějaké domácího mazlíčka. Navíc takový domácí mazlíček vedle toho, že nám poskytne svou společnost a nepochybně nám přinese i dobrou náladu, je také ideálním životabudičem, co se týká naší kondičky.

Samozřejmě záleží na tom, jaký typ mazlíčka si můžeme ze zdravotních důvodů dovolit. Pes je ideální, pro ty, co nemají potíže s pohybem a rádi si se psem vyjdou klidně několikrát denně na malou procházku.

Naopak kočka se hodí pro ty, co zrovna túry nevyhledávají, protože kočka nevyžaduje venčení a stačí jí kočkolit, i když alespoň jednou za den malou procházkou v trávě na vodítku také nepohrdne.

A jestliže si spíše potrpíme na klidnější domácnost, kde nám domácí mazlíček nepřevrátí všechno vzhůru nohama, což pes i kočka snadno dokážou, tak si můžeme pořídit třeba zakrslého králíčka nebo morče. A že jsou to domácí mazlíčci pro děti? Až si je pořídíte, uvidíte, že nejen pro ně J

ZP

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text