Velikonoce se blíží, jak si ulehčit práci?

Velikonoce jsou za dveřmi. Také se už těšíte, až je oslavíte v rodinném kruhu? Aby svátky proběhly podle našich představ, je třeba vše dobře naplánovat. Sluníčko se již ukázalo v plné své síle, a také poodhalilo nepořádek, který se stihl v domácnosti po Vánocích vytvořit.

A tak se před Velikonocemi pouštíme do důkladného úklidu našich příbytků a často už nám nezbývá moc sil na vaření a pečení. Ale co by to byly za svátky, kdyby se stoly neprohýbaly pod množstvím beránků, jidášů a mazanců?

Máme pro Vás pár fíglů, jak si práci v kuchyni ulehčit.

A nekyne a nekyne

Nejen mazance chtějí dostatek času na vykynutí. Ale co když spěcháme? Pak si vytvořte ,,kynárnu” v podobě elektrické trouby. Zapněte troubu na několik minut, aby se vyhřála jen na teplotu 30-35 stupňů. Poté ji vypněte a těsto přikryté utěrkou vložte do trouby. Dvířka trouby nechte trochu přiotevřená. Je radost pozorovat, jak těsto kyne před očima. Dokonce ani nemusíte dělat kvásek. Stačí dát kvasnice hned do těsta a zadělat vlahým mlékem.

Zase ten pečící papír

Aby pečící papír před pečením na plechu neodstával a držel na plechu rovně, stačí jednoduše ustřihnout potřebnou velikost pečícího papíru, ten zmuchlat do kouličky, pořádně pomačkat a teprve poté jej rozprostřít na plech. Vypadá sice zmuchlaně, ale krásně přilne k povrch plechu a nikde neodstává.

Co s obaly?

Na Velikonoce máme největší spotřebu vajec z celého roku. Vyhazujete obaly na vajíčka? Taková škoda! Proklady od vajec se dají použít na mnoho způsobů, například na uskladnění skleněných ozdob. Ale především je lze v tomto období použít jako květináčky na předpěstování sazeniček. Nebo na odkládání malovaných velikonočních vajec. Možností je zkrátka spousta.

Sandra Š.

 

Zatím žádné komentáře.

Reagujte

Text